YUMI

YUMI Multiboot

YUMI (Your Universal Multiboot Installer) je nástroj pro vytváření bootovacích USB klíčenek s různými operačními systémy a nástroji. Je to užitečné například pro instalaci operačního systému na počítač nebo pro spuštění nástrojů pro obnovu systému nebo pro záchranu dat z počítače.

  1. Stáhněte si nejnovější verzi YUMI ze stránky https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/.

  2. Spusťte stažený soubor a proveďte instalaci YUMI na svůj počítač.

  3. Připojte USB klíčenku, na kterou chcete nainstalovat operační systém nebo nástroje.

  4. Spusťte YUMI a vyberte USB klíčenku z seznamu zařízení.

  5. Vyberte operační systém nebo nástroj, který chcete nainstalovat na USB klíčenku. Můžete vybrat z širokého seznamu dostupných operačních systémů a nástrojů, nebo můžete použít volbu "Custom ISO" pro nahrání vlastního ISO souboru s operačním systémem nebo nástrojem.

  6. Klikněte na tlačítko "Create" a YUMI začne proces instalace vybraného operačního systému nebo nástroje na USB klíčenku. Proces může trvat několik minut v závislosti na velikosti instalace a rychlosti vašeho počítače.

  7. Po dokončení instalace můžete USB klíčenku použít k bootování do vybraného operačního systému nebo nástroje. Abyste mohli bootovat z USB klíčenky, musíte nejprve ve BIOSu nebo UEFI nastavit bootování z USB jako prioritní. Pokud nevíte, jak to udělat, podívejte se do návodu k vašemu počítači nebo se obraťte na výrobce nebo prodejce počítače.